2015 - 2016

KAREL IV. NA ZŠ ZUBŘÍ

IMG_0115

V pondělí 27.6.2016 se konal na naší škole projektový den s tématickým zaměřením na historické poslání Karla IV. Hlavní iniciátorka a vůdčí síla projektu, paní Jarka Juříčková, nachystala spolu s dalšími pedagogy pro děti celou řadu akcí. Jejich příprava a plnění zabraly takřka měsíc a vyvrcholením byl právě tento den. Děti i pedagogové přišli do školy v oblečení evakující historické kostýmy a některé byly opravdu zdařilé. Po krátkém úvodu došlo na vyhodnocení soutěží tříd, které si měly připravit své erby družin a projekt v podobě  koláže k odkazu Karla IV. Poté se žáci přemístili na školní hřiště, kde pro ně členové dramatických kroužků a výchov pod vedením paní učitelky Gazdové měli připraveno krátké divadelní pásmo s tématikou zajímavého životopisu Karla IV. A nakonec dojel i sám král – pan ředitel Randýsek, který zahájil další část dne. Tou byl okružní soutěžní pochod družin vybranými stanovišťmi, na nichž žáci plnili různé úkoly. Po chutném obědě došlo na vyhodnocení a na nanuky do ruky jako malou cílovou odměnu od tajemného sponzora.

Obrázky z akce najdete zde a pak tady.